Dlaczego aktywne fizycznie kobiety powinny stosować suplementy diety?

Aktywność fizyczna - zalety.

Wysiłek fizyczny jest drogą, którą dojść możemy do dobrego samopoczucia, doskonałej sylwetki oraz silnego zdrowia. Podążając nią, nie zapominajmy o wsparciu!

Zalet regularnych ćwiczeń jest wiele. Poprawiają naszą wydolność fizyczną, pozytywnie oddziałują na układ krążenia, zapobiegając zawałom i regulując ciśnienie krwi, pozwalają zachować siłę mięśniową (a przez to – ustabilizować kręgosłup i stawy), wzmacniają układ odpornościowy, zmniejszając naszą podatność na rozmaite choroby. Dzięki wysiłkowi polepsza się nasze samopoczucie, a produkowane w jego trakcie endorfiny neutralizują stres i poczucie napięcia.

Dla kobiet istotna jest także jeszcze jedna korzyść, wynikająca z regularnego podejmowania aktywności fizycznej: pozwala ona na zachowanie lub osiągnięcie upragnionej sylwetki, redukcję nadprogramowych kilogramów oraz bieżące spalanie nadmiernych kalorii. Sportowy wysiłek pobudza proces przemiany materii i poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego. Ruch pozwala więc nam poczuć się lepiej, zdrowiej i... piękniej!

fit

Który sport wybrać?

Najlepiej ten, który lubimy najbardziej. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze lub rolkach, siłownia, tenis, siatkówka, nordic walking... Możliwości jest wiele – z pewnością każda z nas wybiera ćwiczenia, które sprawiają jej najwięcej przyjemności. Warto jednak pamiętać, by podejmowana przez nas aktywność była wszechstronna, czyli wszechstronnie wpływała na nasz organizm – zarówno pod kątem wytrzymałości, jak i siły czy koordynacji.

Nie zapominajmy o tym, by treningi przeprowadzać regularnie, dzięki czemu będą one skuteczniejsze. Wówczas nie tylko efektywniej będą poprawiać nasze zdrowie i kondycję, ale także naszą sylwetkę. Ważny jest też stopień intensywności ćwiczeń. Zaczynajmy od tych najmniej intensywnych, systematycznie zwiększając obciążenia, by nie narażać naszego organizmu na nadmierny wysiłek, a także siebie – na zbyt szybkie zniechęcenie się, wynikające z przemęczenia.

trainingZbilansowana dieta i suplementy.

Zachowanie lub osiągnięcie dobrej kondycji i satysfakcjonującej sylwetki to jednak nie tylko aktywność fizyczna. Bardzo ważne jest połączenie ruchu ze zdrową, zrównoważoną dietą. Zrównoważoną, czyli taką, która dostarcza naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych, które stanowić będą dla niego podstawowe źródło energii.

Zbilansowanie diety jest istotne szczególnie wtedy, kiedy aktywnością sportową zajmujemy się regularnie. W trakcie wysiłku fizycznego pozbywamy się bowiem nie tylko zbędnych kalorii, ale także części niezbędnych dla naszego funkcjonowania składników odżywczych. Zwiększa się także zapotrzebowanie na białko.

Z pomocą przychodzą więc proteinowe suplementy diety ONLY FOR WOMEN (www.onlyforwomen.pl) – opracowane przez specjalistów, przy udziale dietetyków, z myślą wyłącznie o kobietach. Suplementy uzupełniają zapotrzebowanie na podstawowe składniki pokarmowe (białko, aminokwasy egzogenne, witaminy) oraz pozwalają utrzymać prawidłową masę tkanki beztłuszczowej; sprawdzą się także w trakcie diety redukującej masę ciała. Starannie wyselekcjonowane, naturalne składniki (ekstrakty roślinne, minerały, kompleks witamin) pozwolą zachować doskonałą i zdrową sylwetkę, a naturalne aromaty zagwarantują intensywny smak – karmel-toffi, wanilia i mango.
Przepis na piękną sylwetkę? Aktywność fizyczna, zbilansowana dieta i suplementy ONLY FOR WOMEN!

Artykuły

21 lut 2018
Paleo - dlaczego nie.

Paleo - dlaczego nie.

Popularne diety nierzadko nie są układane w sposób zgodny z zasadami zdrowego odżywiania. Wręcz przeciwnie - kolejne projekty "kształtowania" sylwetki oraz utraty zbędnych kilogramów często wiążą się z ryzykiem pogorszenia ogólnego stanu organizmu. O tym dlaczego wręcz nie warto stosować znanej diety Paleo dowiecie się w tym wpisie.

Więcej
13 lut 2018
Dieta Wenus - wpis Walentynkowy :)

Dieta Wenus - wpis Walentynkowy :)

Zimowy czas nie służy romantycznym uniesieniom. Jednakże - zbliżające się Walentynki to doskonała okazja, by przekonać się, jak bardzo to, co znajduje się w naszym codziennym jadłospisie może wpływać na jakość intymnego pożycia.

Więcej
01 lut 2018
Ortoreksja - co to jest? Kolejny przypadek zaburzeń odżywniania.

Ortoreksja - co to jest? Kolejny przypadek zaburzeń odżywniania.

Zaburzenia odżywiania jeszcze do niedawna uznawane były za temat marginalny. Kojarzono je głównie z anoreksją, czyli jadłowstrętem bądź bulimią nazywaną inaczej psychiczną żarłocznością. Z czasem dostrzeżono, że problemy te dotykają coraz szerszej grupy ludzi, a osoby dotknięte tymi zaburzeniami mogą być w różnym wieku.

Więcej

Przepisy

14 lut 2018
Makowiec japoński, czyli prosty przepis na walentynki :)

Makowiec japoński, czyli prosty przepis na walentynki :)

Makowiec z jabłkami znany jest pod kilkoma nazwami, makowiec bez ciasta, makowiec z kaszą manną lub pod bardzo popularną nazwą – Makowiec Japoński. Ciasto jest idealne dla osób które lubią bakalie, orzechy, oraz wilgotne, lekkie i aromatyczne ciasta.

Więcej
07 lut 2018
Bardzo dobre domowe trufle czekoladowe!

Bardzo dobre domowe trufle czekoladowe!

Chcesz spróbować trufli czekoladowych? Tutaj znajdziesz opis jak szybko i łatwo je przygotować! Przepis przygotowany specjalnie dla ONLY FOR WOMEN!

Więcej
28 sty 2018
Granola śliwkowo-czekoladowa

Granola śliwkowo-czekoladowa

Granola to świetny pomysł na śniadanie. Szczególnie, jeżeli zrobisz ją samodzielnie w domu i wzbogacisz zdrowymi dodatkami. Przygotowanie domowej granoli jest niezwykle proste i zajmuje bardzo niewiele czasu.

Więcej